A Gézengúz Alapítvány alapítója, Dr. Schultheisz Judit gyermekorvos 1990 óta folytat kutató munkát az egyensúlyterápiák alkalmazási lehetőségeinek feltérképezésére, szakmai team bevonásával. Ennek eredményeként kidolgozta a Huple® mozgás-és koordinációfejlesztő eszközt, amely speciális diagnosztikai és terápiás hatásának köszönhetően I. kategórába regisztrált – nemzetközi szabadalommal védett- orvostechnikai eszközzé vált (HU /CA 01/73691/10).
A terápiára legérzékenyebb 6 év alatti korosztály leginkább játékosan motiválható az aktív mozgásterápiára. Az ő esetükben olyan eszközökre van szükség, amelyek növelik a terápia hatékonyságát, megfelelően biztonságosak és egyben játékosak is. Ezen követelmények szem előtt tartásával született meg a Huple®, több terápiás eszköz funkcióját is egyesítve.
Lényege, hogy kora gyermekkortól folyamatos mozgásra és aktivitásra késztet, játékosan segít megéreztetni a testsúly tudatos áthelyezését, illetve a törzs aktív stabilizációját, ami a jó egyensúly és a harmonikus mozgáskoordináció alapja. A központi idegrendszeri fejlődésükben eltérő/sérült gyermekek rehabilitációjában igen nagy szerepet játszik az egyensúlyfejlesztésen alapuló terápia. A helyzet- és mozgásérzékelés legelső és legfontosabb szerve, a vesztibuláris rendszer ingerlésével a Huple® kiválóan alkalmazható az idegrendszer szabályozórendszerén keresztül, a mozgáskoordináció- és egyensúlyfejlesztésre, az idegrendszer érésének támogatására, szakemberek kezében diagnosztikai eszközként a fejlődés monitorozására.
A Huple®-program az alapvető szenzomotoros működés harmonizálásával teremti meg a magasabb rendű idegrendszeri folyamatokban a motoros, mentális fejlődés és a kiegyensúlyozott pszichoszociális magatartás kialakulásának támogatási lehetőségét.