Három ország három gyermek-rehabilitációval foglalkozó intézete mutatta be a többieknek, ő hogyan gyógyítja a legkisebbeket. Most a Gézengúz Alapítvány Győri Intézete látta vendégül a szlovák Renoma Rehabilitációs Intézet és a csehországi Treatment Rehabilitation Centrum szakembereit.
A három intézet a „Gyermek Rehabilitáció a V4 országokban” kapott pályázati támogatást a Nemzetközi Visegrádi Alaptól, ebből valósulhatott meg a projekt.
A szakemberek mindhárom intézetben először előadásokat hallgattak az ott használt módszerekről, és azok eredményeiről, majd gyakorlati bemutatók, workshopok következtek, ahol kipróbálhatták a szomszédos országok által használt terápiás eszközöket, lehetőségeket. Az egyes országokban élő szakemberek megismerték egymás szakmai tevékenységét, a partnerszervezetek mindegyike szerzett olyan tapasztalatot, amelyet beépíthet saját intézménye mindennapi működésébe, szakmai tevékenységébe. A rehabilitációs módszerek az elmúlt években dinamikusan fejlődtek, a rehabilitációra szoruló sérült és beteg gyerekeknek az újabb terápiás lehetőségekkel már nagyobb esélye van a teljesebb életre.
A Gézengúz Alapítvány Győri Intézetének meglátogatása a program utolsó állomása. Lengyel Mónika intézetvezető szerint a partnerszervezetek további terve, hogy a jövőben szorosabbra fonják egymással az együttműködést, akár egy következő nagyobb projekt keretében.
A program megvalósulásáról:
2016.01.07-én Surovcében a szervezetektől 1-1 képviselő résztvételével megtörtént a pályázati program konkretizálása, a részletes kidolgozása. Összeállítottuk a workshopok és a tanulmányutak részletes programjait.
A 3 országban 3 tanulmányutat és workshopot szerveztünk, ahol elméleti és gyakorlati bemutatókat láthattunk, rehabilitációs eszközöket próbálhattunk.
Időpontjai:
- 2016.01.18-19. (Surovce SK)
- 2016.02.01-02. (Praha CZ)
- 2016.02.15-16. (Győr HU)
2016.02.16-án Győrben sajtótájékoztatón bemutattuk a projekt tapasztalatait és eredményeit. Készült egy információs füzet, amelyet mind a szakemeberek, mind a szülők számára hozzáférhető.
A wokshopokon és a tanulmányutakon országonként 3-4 fő vett részt.
A Visegrádi Alap pályázata segítette azon törekvésünket, hogy civil szervezetként határokon átnyúló együttműködéssel tudományos eszmecseréket folytassunk, tapasztalatokat cseréljünk olyan hasonló szervezetekkel, akik egyazon területen (gyermek rehabilitáció) egyazon célokért dolgozunk.