Rengeteg olyan család érkezik hozzánk, akik sejtik, hogy valamilyen gond van a kicsivel, de nem tudják, mi lehet az, és hová fordulhatnak segítségért. Egy olyan fejlődési zavar, amely csecsemőkorban könnyen kezelhető lett volna, iskolásként a gyermek teljes életét meghatározhatja, ezért is fontos, hogy a kicsik életük első éveiben kiemelt figyelmet kapjanak.
Csoportos szűrőprogramjainkon három szakember összesen 6-10, még járni nem tudó baba szűrését, vizsgálatát végzi el. Ez egy játékos, családi délelőttöt jelent, ahol először a szülőkkel közösen, néhány feladattal „bemelegítünk”, énekelünk és különböző olyan eszközökkel játszunk, mint a Bobath labda vagy a Huple® speciális mozgás- és koordinációfejlesztő eszköz. A feladatok végzése közben a szakemberek előzetes képet kapnak a babák idegrendszeri érettségéről, izomtónusáról, egyensúlyi adottságairól. A gyerekek finom reakcióit, válaszadó képességeit értékeljük.
Ezután az egyéni vizsgálatok következnek. Elbeszélgetünk a szülőkkel, és a babát – számára örömteli játékos módon – megvizsgáljuk, azokra a kérdésekre koncentrálva, amelyek a családban felmerültek. A nagymozgások (forgás, kúszás, mászás) és a kar, kéz mozgásai közben vizsgáljuk az izmok nyújthatóságát, az izomerőt és a mozgás összerendezettségét, ellenőrizni tudjuk a szem-kéz koordinációt. A mozgásválaszokon kívül a hangadás, a szülővel folytatott „kommunikáció” és a hallott-látott ingerekre adott reakció is fontos megfigyelési szempont..
A foglalkozás végén a szülők megnyugtató választ kaphatnak arra, hogy van-e valóban probléma a baba fejlődésével, szüksége van-e további, még részletesebb, alaposabb vizsgálatra vagy segítségre.